Blog

Zdravé zuby

Zdravé zuby a ďasná sú nevyhnutné pre náš plnohodnotný život. Okrem toho, že si vďaka nim môžeme pochutnávať na akomkoľvek jedle, pomáhajú zdravému tráveniu a sú príťažlivé, sú aj súčasťou nášho celkového zdravia. Ak máme zapálený zub alebo ďasná, je to akoby sme mali zapálený akýkoľvek iný orgán v tele a takýto stav má svoje dôsledky a riziká pre celkové zdravie.

 

Bezbolestné ošetrenie zubov

bezbolestné ošetrenie zubov

V Schill Dental Clinic dbáme na bezbolestné ošetrenie pri každom jednom pacientovi. Na dosiahnutie tohto cieľa používame moderné anestetiká s rýchlym nástupom účinku, najnovšie technológie a máme tím skúsených lekárov, ktorí sú zárukou nielen bezbolestného ošetrenia, ale aj celkového odbúrania strachu a navodenia príjemnej atmosféry.

Rekonštrukcie chrupu

Ak sú zuby deštruované kazmi, úrazmi, či v dôsledku rôznych ochorení, alebo máme chybné postavenie zubov a náš chrup tak nevie plniť svoje funkcie, má to veľký vplyv na náš život. Jediná možnosť zmeniť to, je pristúpiť k rekonštrukcii chrupu.

Objednať k zubárovi sa môžete aj v tejto náročnej situácii

zubári počas covidu

Návštevu zubnej ambulancie už nemusíte odkladať. Na našich klinikách sme zabezpečili opatrenia, ktoré chránia vás aj nás. Našu prácu milujeme a prostredníctvom nej vám pomáhame. Za každých okolností ju robíme najlepšie ako sa dá, a inak tomu nebude ani teraz. Aby bola zabezpečená najvyššia možná miera ochrany vášho, ale aj nášho zdravia, vypracoval tím odborníkov plán prísnych bezpečnostných opatrení, ktorý je nutné dodržiavať. 

Ako tíšiť bolesť zuba počas karantény

bolesť zuba

Bolí Vás práve teraz zub? Nebojte sa nám zavolať, poradíme Vám na našich klinikách počas otváracích hodín určených pre urgentné prípady, v pracovných dňoch od 10:00 do 15:00.

Bratislava: 02 5464 7417

Žilina: 041 2400 000

Košice: 055 3100 031

Praha: +420 224 936 389

Aby nás zubný kaz neprekvapil

Ako si tak niektorí tieto dni nažívame doma, môže sa stať, že starostlivosť o seba začne v istých smeroch pokrivkávať. Často hlavne smerom k zubom. Priznajme si, koľkí z nás si umývajú zuby menej poctivo, keď nemusia nikam chodiť? Koľkí z nás si idú niečo zobnúť do kuchyne piatykrát doobeda? Ideme si ukázať, prečo to práve v tieto dni nemusí byť najlepší nápad. 

Čo spôsobuje zubný povlak

povlak na zuboch

V predchádzajúcom článku sme si “posvietili na zúbok” krvácaniu ďasien. Ak ste ho nečítali, nezúfajte, viete tak urobiť tu. Dnes pokračujeme v objasňovaní príčin problémov so zubami, ďasnami a celkovo ústnym zdravím. Mimochodom, viete, že drvivá väčšina zubárov sa správne začala starať o zuby až od nástupu na lekársku fakultu? Pretože až tam sa dozvedeli, prečo je to naozaj dôležité. My Vám to chceme ozrejmiť už teraz.

Ako funguje naša zubná klinika počas karantény?

Zdravie na prvom mieste

Dnes je na Slovensku a celom svete bezprecedentná situácia. V Schill Dental Clinic si uvedomujeme nutnosť postaviť sa tejto situácii čelom a zaviesť opatrenia, aby sme zabránili šíreniu nového koronavírusu. Spolu to dokážeme.

Krvácanie ďasien - ako si pomôcť doma?

zubný povlak

Situácia je dnes v mnohých krajinách vážna. Avšak každá minca má dve strany a mohlo by sa zdať, že nám vírus SARS-Co-V-2 nastavuje akési zrkadlo. Svet sa spomalil, stíchol, nepremávajú autá, lietadlá, ulice sú prázdne. V Taliansku si ľudia na balkónoch spolu spievajú, Španieli spolu tlieskajú zdravotníkom. Ľudia sú izolovaní, ale svet sa spája. Zem oddychuje. Rodiny trávia čas spolu. A všetci sa dnes bojíme o jediné. O zdravie. Naše, našich blízkych, našich priateľov.

Zubný mostík: Kedy je vhodné použiť toto riešenie?

Zubný mostík je typ fixnej protetickej náhrady, pomocou ktorej je možné riešiť estetické a funkčné problémy. Kvalitný zubný mostík a pevná fixácia sa postarajú o to, aby sa pacient cítil, ako keby mal vlastné zuby. Kedy je však vhodné použiť práve zubný mostík a ktorý typ je najlepší?

Zubný povlak síce nebolí, môže však viesť aj k strate zubov

Zubný povlak môže zapríčiniť nepríjemný zápach z úst, vznik zubných kazov, ale aj zápal ďasien. Predstavuje tak ohnisko závažných problémov, ktoré ovplyvňujú celkovú kvalitu nášho života. Akým spôsobom ho možno odstraňovať a prečo si naň dávať pozor?

Odhalené zubné krčky sa dajú nielen liečiť, ale aj esteticky upraviť

Zubné krčky

Odhalené zubné krčky – veľa o nich čítame a počúvame. Ako ich však liečiť a esteticky upraviť tak, aby neovplyvňovali kvalitu nášho života? V článku vám prezradíme, akým spôsobom si dokážeme poradiť s odhalenými zubnými krčkami a ďalšími problémami, ktoré spôsobuje parodontitída.

K zubárovi bez čakania - Schill Dental Clinic už aj v Košiciach

Lekári a sestry v ochranných odevoch

Schill Dental Clinic je stomatologická klinika, ktorú založil a doposiaľ vedie MUDr. Alexander Schill, pričom od roku 2002 nesie jeho meno. Svoje služby poskytuje pacientom v Bratislave, v Žiline a v Prahe. Slovenský trojlístok od júna dotvára nová, najmodernejšia klinika v Košiciach.
 

3D röntgen zubov: Prečo ho zubári robia a aká je cena za úkon?

Určité stomatologické problémy vidí odborník voľným okom. Či už je to zapálené ďasno, ktoré sa vyznačuje silným začervenaním a opuchom alebo povrchový zubný kaz, stačí mu jeden pohľad a hneď vie, čo je vo veci. Väčšinou to však také jednoduché nie je a pre zistenie príčiny pacientovho trápenia musí lekár pátrať hlbšie. Možností na zosnímanie vnútorných štruktúr jeho úst má hneď niekoľko, jednou z najefektívnejších je práve 3D röntgen.

Odštiepený zub môže znamenať aj vážnejší problém

Odštiepený zub vás môže postihnúť kedykoľvek – bez ohľadu na vek. V období detstva či puberty býva jeho najčastejšou príčinou pád či nejaký úraz, v dospelosti to zas môže byť signálom odumretého zuba či demineralizácie. A aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že nejde o závažný problém, mali by ste ho riešiť so špecialistom.

Nové zuby si môžete zaobstarať aj na splátky

Nie je žiadnym tajomstvom, že v rámci Európy patria Slováci medzi národy s najvyšším výskytom zubných kazov či chýbajúcich zubov. Príčinou pritom nemusí byť len nedostatočná ústna hygiena či genetika, veľakrát je to aj nepriaznivá finančná situácia pacientov.

Koľko trvá bolesť po vytrhnutí zuba a ako ju utíšiť

Každý, kto si už niekedy prešiel extrakciou zuba, vie, že ide o skôr nepríjemný stomatologický úkon, ktorý sa obvykle nezaobíde bez menšej či väčšej bolesti. Koľko však takáto bolesť zvyčajne trvá a ako je možné ju utíšiť?


Objednať
teraz